Uszczelnianie okien – kiedy tak właściwie jest potrzebne?

Uszczelnianie okien Warszawa - usługa na miarę Twoich potrzeb.

Odczuwasz chłód wiejący od okna lub drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, iż konieczne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w rozmaitych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych apartamentach, jednak oraz w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i czemu jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien należytymi materiałami, by przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle badań przez nieszczelne okna może wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, lecz i na rachunki – wobec tego prawidłowe uszczelnienie okien jest nadzwyczaj istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych sytuacjach stosuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeśli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością należy je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, jednakowoż też błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby również wykonać zawsze w nowym domu lub mieszkaniu (po wybudowaniu lub ewentualnie odbiorze). Zawodowcy zadbają o to, żeby w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin i zastosują dobre materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]