Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Wywóz starych mebli Kraków - więcej informacji o tej usłudze.

Każdy z nas na pewno świetnie zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnorodnych przyczyn. By nie zagracały miejsca w mieszkaniu, zwykle chowamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy. Kłopot jednakże w tym, iż po wielu latach również te schowki stają się na tyle zagracone, iż zwykłe ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to nakłania większość z nas do wykonania dogłębnego sprzątania, będącego przesłanką do tego, aby uwolnić się od nazbieranych przedmiotów. Takie duże porządki często organizujemy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie bądź nabywamy zapuszczony dom. Wypada zatem wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z piwnicy, mieszkania oraz poddasza.

Zleć odbiór mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Śmieci takie jak popsute meble, fragmenty ram okien, sprzęt RTV i AGD czy połamane panele podłogowe lub ścienne nie powinny trafić do zbiornika przeznaczonego na odpady komunalne. Chcąc je wyrzucić, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika auta albo przyczepy. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się z reguły raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono również o legalny recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często świadczą też fachową pomoc przy opróżnianiu piwnicy, poddasza lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko spopielenie

Jeżeli stare meble zostaną oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo przedsiębiorstwa trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie zostaną spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po rozmontowaniu ich na części składowe, a następnie podzieleniu ich według surowca, z jakiego zostały wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie się je wytwarza, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później stosuje się do wyrobu nowych garderób, krzeseł albo półek.

Adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]