Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Potrzebujesz paneli drewnianych podłogowych? Skieruj się na ten adres.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie łatwe, więc wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Powinieneś pamiętać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin, aż wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – najlepiej robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż potem trudniej będzie je reklamować. Zadbaj też o temperaturę podłoża – najniższa wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian klimatu w domu. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli zamontujesz również listwy podłogowe.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]