Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Więcej o lampie solnej.

Niewielkie dekoracje z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po Europie, a niekiedy nabywamy tak po prostu, bowiem pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Sporadycznie jednakże są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wykonać obiekty używane na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampy solne występują w 3 kolorach

Lampy solne są ładne i łatwo można je dopasować do aranżacji pomieszczenia, bo są sprzedawane w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, gdyż nie ma kamieni o identycznych kształtach oraz siatce krystalizacji. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy parający się robieniem tych lamp, nadają im różne kształty, na przykład piramidy czy też kuli.

Lampy solne a generowanie ujemnych jonów

Wiele ludzi wierzy, że lampy solne wywierają korzystne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy generowania ujemnych jonów, równoważących te generowane przez wszędobylska elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi ludziom chorym na na astmę czy alergię. Blask, jaki dają tego typu lampy, jest przyjemny i uspokajający, zatem poleca się nabycie ich jednostkom cierpiącym na brak snu lub stres, bowiem dzięki nim można skuteczniej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Robi się z nich także przepiękne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a pokaźne bloki z soli himalajskiej używa się w aranżacji domów oraz gastronomii.

Adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]