Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Zamów shutters.

Planując wystrój wnętrza, z rzadka przeznacza się wiele uwagi na dekorację okien. Zazwyczaj decyzja pada na klasyczne aranżacje, to znaczy zasłony i firany, które niekiedy łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Shuttersy – nowinka w polskich domach

Najważniejszym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych poruszają się, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb mieszkańców. Wykonuje się je z listw drewnianych, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt pilśniowych. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się głównie na oknach, jednakże bardzo dobrze sprawdzą się także na drzwiach i w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w polskich domach spotyka się jeszcze sporadycznie, ale gros z nas zapewne kina bądź ekranu telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w południowych Stanach USA czy w krajach śródziemnomorskich.

Dlaczego warto postawić na okiennice wewnętrzne typu shutters?

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters pięknie się prezentują, mają one także zastosowanie. Dzięki nim można kontrolować użycie energii słonecznej: latem ograniczać kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Shuttersy wspaniale komponują się z licznymi stylami wnętrz i nie ma zazwyczaj przeszkód, by założyć je na większości okien. Wytwarza i montuje się je na zlecenie, co powoduje, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nader elegancki wygląd, dzięki czemu zwiększają wartość posesji. Należy także uwydatnić, że okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez użycia linek, co właściciele psotnych zwierząt czy rodzice małych dzieci, które zerwać wystające żyłki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]