Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Skieruj się tutaj jeżeli jesteś zainteresowany shuttersami w salonie.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. szatersy (shutters), kojarzą się zwykle z wystrojem pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Jednakże ten moduł osłony okna można wykorzystać też w europejskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a jednocześnie wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu sytuacji sprawdzi się lepiej niż popularne aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, będą miały dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy zauważalnie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bowiem to w salonie przyjmuje się gości, a także spędza się w nim po wiele godzin w ciągu dnia. Z tego powodu powinno się zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale również komfortowy. Opcja ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła docierającego do salonu, co pozwala m.in. na delikatne jego ściemnienie, kiedy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego zaciemnienie, jeśli chcemy włączyć film.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj prosta konserwacja

Opcja regulacji przenikania światła do wnętrza jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże również z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się skutecznie regulować temperaturę wnętrza, która ma jak powszechnie wiadomo duży wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom zimą przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. W dodatku okiennice typu shutters lepiej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też doskonałe rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Osiada się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich mycie jest niezwykle proste i trwa w zasadzie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się również w kuchni, w pokoju dziecięcym czy w łazience.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]