Borykasz się z wadą wzroku? Odwiedź klinikę okulistyczną

Szukasz wiadomości o korekcji wzroku Kraków? Dobrze trafiłeś!

Zdrowe oczy gwarantują wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się kłopotliwych i nieraz niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na leczenie do kliniki okulistycznej?

Korekcja wad wzroku – metoda nieinwazyjna i bezpieczna

Nie tak dawno temu korekcja wad wzroku sprowadzała się do dobierania soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekty pozwalające na leczenie nadwzroczności, jaskry, starczowzroczności, jak również wielu rzadszych chorób. Nadzwyczaj rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku cechująca się ogromną efektywnością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz nieinwazyjnym, a pacjent błyskawicznie powraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniona jest doświadczona kadra lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać odpowiednią technikę leczenia i skorygować wadę wzroku. Eksperci przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowszy sprzęt diagnostyczny, dzięki czemu mogą zidentyfikować nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się też leczeniem innych chorób, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided. Poza tym specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest testem pomocnym w wykrywaniu stanów zapalnych, glaukomy, a także innych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją katarakty i innymi zabiegami laserowymi. Korekta wad wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się też innymi kwestiami, takimi jak usuwaniem kaszaków czy ciał obcych z gałki ocznej.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]