fala uderzeniowa, urządzenia do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa – metoda na walkę z bólem

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia pomagająca leczyć dolegliwości różnego rodzaju. Kiedy jest używana i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często używana w medycynie sportowej, rehabilitacji, ortopedii, kosmetologii, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Nowoczesne urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezwykle precyzyjny, co przynosi wyjątkowo dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają m.in. w terapii chorób związanych z narządami ruchu, jak bóle kręgosłupa, bóle nadgarstka, tzw. łokieć tenisisty czy ostroga piętowa. Urządzenie do fali uderzeniowej może być wykorzystywane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów i fizjoterapeutów.

Aparat do fali uderzeniowej – wysoka efektywność

Używane współcześnie aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w 2 niezależne aplikatory oraz kanały, co umożliwia prowadzenie leczenia u dwóch osób w tym samym czasie. Współczesny sprzęt wysyła falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie pobudzają zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na redukcję sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej jest efektywna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]