Najlepsze oczyszczacze powietrza – oddychaj pełną piersią

Mieszkańcy miast stopniowo nabierają świadomości, jakże istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: sadzę, roztocza, pyłki kwiatów, spaliny samochodów czy wirusy i drobnoustroje. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub domu?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, zatrzymują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest znacznie skuteczniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – plusy

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala wyeliminować sadzę, pyły zawieszone PM2.5 i PM10 czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i szybko usuwa też wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, natomiast jonizator plazmowy po prostu przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w obsłudze.