Urządzenie do drenażu limfatycznego – terapia w możliwa w domu

Dowiedz się, gdzie kupić aparat do drenażu limfatycznego.

Presoterapia to zabieg, którego intencją jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak i miejsca ucisku.

Aparat do masażu limfatycznego – stymulacja krążenia limfy

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia używają maszyny do presoterapii odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety z komorami, które wsuwa się na obrzękłe ramiona i nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody aparat naciska na kończynę, stymulując tak krążenie limfy. Istnieje wiele powodów do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To między innymi zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do masażu limfatycznego

Duże możliwości zastosowania aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Obecnie osoby raz za razem stosujące tę metodę masażu mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, dzięki mobilnym aparatom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, toteż bez przeszkód można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być zawsze skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samemu, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. zaburzenia rytmu serca czy nowotwór, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]