Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog
Nie każde schorzenia uzębienia można zlikwidować tradycyjnymi metodami. Jeżeli są one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego warto udać się na przykład w razie znacznych ubytków zębów, uszkodzeń kości, potrzeby wykonania implantów lub mostów oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju narośle lub guzy. Które techniki bywają jednak wykorzystywane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza udać się, aby leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?
Chirurg stomatolog – leczenie
Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – także tych znacznie zniszczonych, potrzebujących nacięcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń czy pacjentów po wypadkach konieczne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również terapią różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów lub narośli – a także regeneracją chorych tkanek.
Jaki chirurg stomatolog okaże się odpowiedni?
Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych problemów. Dobrze więc powiedzieć kilka słów o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie na pewno to, by stosował on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najważniejsze, leki znieczulające. Duże znaczenie ma także atmosfera w poradni i stosunek stomatologa do pacjentów – dużo mówią nam o nim opinie dotychczasowych klientów, a te znajdziemy na przykład w sieci lub w gronie bliskich.