Wczesne diagnozowanie raka piersi – poznaj projekt AILIS
Skieruj się na https://ailiscare.com, aby odnaleźć informacje dotyczące wczesnego diagnozowania raka piersi.
Rak piersi jest chorobą, która co roku dotyka ponad milion kobiet we wszystkich zakątkach świata. W ogromnym odsetku przypadków ten złośliwy nowotwór rozpoznawany jest z opóźnieniem, co kilkukrotnie zwiększa niebezpieczeństwo przerzutów na pozostałe narządy (np. układ kostnybądź wątrobę), jak również śmierci. Mimo, iż od dziesięcioleci prowadzone są liczne kampanie mające na celu propagowanie cyklicznych badań umożliwiających wczesne diagnozowanie raka piersi, nadal na tę chorobę umiera co roku setki tysięcy osób, i to nie tylko kobiet.
Gęste piersi a problemy z wczesną diagnostyką raka piersi
Tak zwane gęste piersi są jedną z przyczyn trudności z diagnostyką raka piersi na wczesnym etapie. Wyróżniają się one tym, iż przeważa w nich tkanka gruczołowa nad tkanką tłuszczową. Wykrycie guzków w gęstych piersiach jest dużo bardziej skomplikowane – anomalie w tkance nie są widoczne, bowiem zarówno guzy, jak i gruczoły, oznaczone są na rezultatach badań mammograficznych jasnym kolorem. Zmiany ciężko też wyczuć w trakcie badania palpacyjnego. Statystyki są zatem nieubłagane – kobiety mające gęste piersi są czterokrotnie bardziej narażone na raka piersi, a sam guz nowotworowy wykrywany jest u nich często w późnym stadium rozwoju, co drastycznie obniża szanse skutecznej terapii.
Urządzenie diagnostyczne AILIS przyczyni się do tańszego i szybszego diagnozowania raka piersi
Rodzimy start-up medyczno-technologiczny AILIS zaprojektował urządzenie wykrywające zmiany rakowate – nawet te niewielkie – u kobiet z gęstymi piersiami. System analizy tkanek piersi użyty w urządzeniu AILIS bazuje na technologii PDI, czyli Parametric Dynamic Imaging (Parametryczne Obrazowanie Dynamiczne). Za sprawą obrazowania układu krwionośnego i przedwczesnego ujawniania procesu tworzenia się naczyń włosowatych, dysponuje ona wysokim potencjałem wczesnej diagnostyki raka piersi. Badanie z zastosowaniem tego przyrządu daje kobietom całkowity komfort: przebiega bezdotykowo, bez uczestnictwa osób postronnych i trwa zaledwie 4 minuty. W rozwiązaniu opracowanym przez AILIS rezultaty badania analizuje sztuczna inteligencja. Lekarz r sprawdza wyłącznie przypadki, gdzie podejrzewa się znaczne prawdopodobieństwo rozwoju nowotworu. Rozpowszechnienie systemu przygotowanego przez start-up AILIS w przyszłości przyczyni się do tańszego i szybszego diagnozowania raka piersi.
Adres:
AILIS
Isalus Sp. z o. o.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
31-864 Kraków