Wybielanie zębów – w domu czy u stomatologa?

Mocne i białe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – jak uzyskać długotrwałe rezultaty?

Mycie uzębienia po każdym posiłku pomaga utrzymać zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe sposoby wybielające (paski, woski, pasty), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najchętniej wybierane? Dentyści szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje świetne efekty już po kilku zabiegach. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów nawet o kilkanaście tonów

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. Następnie za pomocą specjalnego wzornika ustala się odcień zębów przed wybielaniem. Po wykonaniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotny jest również dobór właściwego odczynu żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o kilkanaście tonów, rezultaty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy unikać barwiących napojów i potraw przez przynajmniej ok. 7 dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.