Zabiegi z użyciem botoksu – nie tylko medycyna estetyczna

W tym miejscu znajdziesz szczegółowe wiadomości dotyczące botoksu w Kielcach.

Toksyna botulinowa, w skrócie nazywana po prostu botoksem, to substancja białkowa produkowana przez jeden z typów bakterii z grupy anaerobów, która ze względu na swoje działanie znalazła szerokie zastosowanie w medycynie, zwłaszcza estetycznej. Jak wobec tego stosuje się tę neurotokstynę i czy jest to bezpieczne?

Botoks – leczenie stanów chorobowych, w których występuje nadmierne napięcie mięśniowe

Botoks jest jedną z najsilniejszych znanych neurotoksyn, której oddziaływanie polega na hamowaniu sygnałów przekazywanych pomiędzy mięśniami a komórkami nerwowymi. To dlatego jego spożycie (np. wraz z zepsutą żywnością) może być niesłychanie niebezpieczne, gdyż w poniektórych sytuacjach prowadzi do wstrzymania akcji serca. Jednakże ten właśnie efekt rozluźnienia mięśni, jaki daje botulinotoksyna, lekarze od pół wieku wykorzystują do leczenia chorób, w których stwierdza się zbytnie napięcie mięśniowe, między innymi przy chorobach wywołujących nerwowe kurcze, kurczu szczeliny odbytu oraz trudnych casusach migreny. Botoks szeroko stosuje się też w leczeniu bruksizmu, innymi słowy odruchowego zgrzytania zębami, gdyż wstrzyknięcie toksyny botulinowej w wybrane miejsca likwiduje napięcie mięśni żuchwy, a w konsekwencji zapobiega pękaniu szkliwa oraz ścieraniu się zębów. Botulinotoksyna pomaga również ludziom skarżącym się na nadpotliwość – aplikowana w miejsca, gdzie ciało produkuje nadmierną ilość potu, powstrzymuje jego wydzielanie się nawet do 6 miesięcy.

Botoks – usuwanie zmarszczek mimicznych oraz “lwiej zmarszczki”

Stereotypowy mieszkaniec Polski zazwyczaj botoks kojarzy jednakże z zabiegami estetycznymi. I w rzeczy samej, toksyna ta jest tu używana w szerokim zakresie. Wykorzystuje się ją w zabiegach mających na celu eliminację zmarszczek. Wstrzyknięcie botoksu to zabieg szybki i bezbolesny. Preparat botulinotoksyny zmniejsza napięci mięśni odpowiedzialne za formowanie się bruzd i wygładza skórę. W związku z tym głównie wykorzystuje się go do likwidacji tzw. “zmarszczki gniewu oraz zmarszczek mimicznych tworzących się w pobliżu oczu. Z pomocą botulinotoksyny można też zminimalizować nadmierną potliwość skóry na czole.

Adres:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]