Zalety implantologii

Dawniej osoby, które z różnych przyczyn straciły zęby, zmuszone były do tego, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to niestety trafione rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz też mają wiele innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo rezultatów, ograniczając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem powiedzieć parę zdań o tym, jak wygląda operacja wykonania implantów zębowych, które rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Na czym polega implantologia?

Współcześnie implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm i nieco krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast umożliwia duże skrócenie okresu leczenia – pacjent nie odczuwa żadnych bólów nawet po trzech miesiącach. Do tego czasu musi stosować chłodne okłady, zaś od razu po zabiegu – unikać bardzo ciepłych potraw, tytoniu oraz alkoholu. Istotne jest również wykorzystywanie specjalnych preparatów, które likwidują dyskomfort oraz obrzęk.

Efektywna i bezbolesna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – dlatego tak istotne jest to, by znaleźć właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć niemiłych niespodzianek i problemów zdrowotnych? Najlepiej postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem i korzystnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwiska lekarza na pewno trafimy na istotne informacje.