Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie świeżości wywołują jony ujemne tworzące się między innymi w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a także są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i otoczenie, tłumią przykre zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi w rezultacie oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego bądź emitowania ogromnej ilości ciepła. Obecnie większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak drukarki, komputery czy telewizory, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobroczynne aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach mocno uprzemysłowionych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego żeby znowu poczuć świeżą i czystą atmosferę w mieszkaniu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji stosowany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać dym z papierosów, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy szkodliwe drobnoustroje i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie chronicznego zmęczenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w szkołach, przychodniach medycznych, instytucjach publicznych czy biurach, czyli tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na realizowanych zadaniach.